Wrocław miastem kultury – teatr, opera, filharmonia

Wrocław miastem kultury – teatr, opera, filharmonia

cStolica Dolnego Śląska nie bez powodu stanowi chętnie wybierany kierunek turystycznych podróży. Na odwiedzających Wrocław czekają liczne atrakcje różnego typu, w tym także teatry, opera czy filharmonia, które z pewnością przyciągną uwagę miłośników rozrywki na najwyższym kulturalnym poziomie. Planując pobyt w stolicy Dolnego Śląska, warto sprawdzić repertuar i zarezerwować bilety, by w interesujący sposób umilić sobie spędzane tutaj wolne chwile – zarówno w czasie urlopu, jak i delegacji czy zorganizowanego wyjazdu grupowego.

Teatr Wrocław – gdzie się wybrać?

Amatorzy sztuki teatralnej z pewnością będą zachwyceni wrocławską ofertą kulturalną – w mieście znajduje się kilka teatrów. Teatr Polski we Wrocławiu dysponuje trzema scenami i urozmaiconym repertuarem, w którym odnaleźć można zarówno komedie, jak i dramaty oraz sztuki inspirowane znanymi dziełami literatury. Warto wybrać się także do Wrocławskiego Teatru Współczesnego wyróżniającego się nie tylko interesującym repertuarem, ale także Teatrem dla rodziców, w ramach którego rodzice nieco starszych dzieci na czas spektaklu mogą pozostawić swoje pociechy w sali zabaw lub tzw. „Poczytalni”. Kolejne propozycje to Wrocławski Teatr Komedia, Teatr Muzyczny Capitol oraz Wrocławski Teatr Lalek – ten ostatni może poszczycić się sceną dla dorosłych oraz wyjątkowo bogatą propozycją spektakli dla dzieci w różnym wieku.

Opera we Wrocławiu

Mieszcząca się w imponującym gmachu Opera Wrocławska należy do największych teatrów operowych w kraju, a jej repertuar obejmuje w dużej mierze najbardziej znane dzieła klasyki operowej. Uwagę przyciągają nie tylko znane operowe superprodukcje, ale również niezwykle utalentowany zespół baletowy uświetniający większość spektakli, profesjonalna orkiestra oraz chór. W repertuarze opery znajdują się propozycje zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, więc z jej oferty może skorzystać każdy miłośnik tego typu rozrywki.

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu

Filharmonia im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu oraz znany Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans tworzą dziś NFM, czyli Narodowe Forum Muzyki, w ramach którego działa kilkanaście zespołów, w tym NFM Filharmonia Wrocławska. Na Scenie Głównej oraz trzech scenach kameralnych odbywają się rozmaite wydarzenia muzyczne, które przyciągają uwagę koneserów różnych muzycznych gatunków – nie tylko klasyki czy jazzu, ale nawet muzyki elektronicznej czy alternatywnej. Osobom zainteresowanym podobnymi atrakcjami we Wrocławiu warto polecić również zapoznanie się z repertuarem Filharmonii Uniwersyteckiej, która może poszczyć się utworzoną niedawno orkiestrą symfoniczną.
Odwiedzający miasto goście wynajmujący hostele we Wrocławiu, podobnie jak jego stali mieszkańcy, nie mogą narzekać na brak wydarzeń kulturalnych. Większość z nich organizowana jest w doskonale dostępnych punktach stolicy Dolnego Śląska, co sprawia, że z ulokowanych w centrum hosteli można dotrzeć na spektakl lub koncert szybko oraz wygodnie.