Najważniejsze atrakcje Wrocławia

Najważniejsze atrakcje Wrocławia

Wrocław nazywany stolicą Dolnego Śląska to aglomeracja pełna atrakcji i miejsc, które z całą pewnością warto odwiedzić. Miasto jest jednym z najważniejszych, a zarazem najpiękniejszych terenów na turystycznej mapie Polski. Piękna architektura, knajpki z niecodziennym klimatem, obiekty o charakterze kulturowym oraz niepowtarzalna atmosfera sprawiają, że Wrocław odwiedzają tłumy turystów o każdej porze roku. Wyjaśniamy, na czym polega fenomen tego miasta.

Zabytki we Wrocławiu, czyli co warto zobaczyć?

Obowiązkowym punktem na mapie turysty jest wrocławski Rynek Główny i Ostrów Tumski, czyli wyjątkowo urokliwe, a przy tym zaciszne miejsca. Centralna część Wrocławia stanowi jego wizytówkę i to właśnie tam odbywają się najważniejsze uroczystości oraz imprezy rozrywkowe. Wrocławska starówka charakteryzuje się przepiękną architekturą – barokowymi kamienicami, punktami widokowymi, z których rozpościera się panorama całego miasta. Rynek przepełniony jest także księgarniami, klimatycznymi restauracjami, ale też zabytkami, spośród których warto wymienić słynną Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, Bazylikę św. Elżbiety oraz Pomnik Papy Krasnala. Tu znajduje się również słynna Hala Stulecia wpisana jako obiekt Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz Panorama Racławicka, znajdująca się w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Moc atrakcji turystycznych podczas wizyty we Wrocławiu

Rejsy po Odrze to nie lada gratka dla wszystkich, którzy myślą o przyjemnym i niestandardowym zwiedzaniu Wrocławia. Taka wycieczka statkiem jest przede wszystkim świetną okazją do podziwiania malowniczego krajobrazu będącego częścią niepowtarzalnego uroku miasta. Kolejna pozycja to wrocławskie zoo, czyli najstarsza, a zarazem najbogatsza tego typu placówka w Polsce, stanowiąca dobrą propozycję zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W tym obiekcie zobaczyć można zwierzęta z niemal wszystkich kontynentów, tu znajduje się słynne oceanarium, w którym można poznać wodnych mieszkańców z różnych środowisk Afryki. Wrocław słynie także z organizowania różnego rodzaju imprez okolicznościowych, odbywających się „pod chmurką” od wiosny do jesieni.

Baza noclegowa, czyli hostele we Wrocławiu w najlepszych cenach

Bardzo istotnym aspektem podczas planowania wycieczki do Wrocławia jest wybór odpowiedniego noclegu, czyli takiego, który pozwoli na pobyt w dobrze skomunikowanej części miasta. Ważny element stanowi też wysoki standard wyposażenia wnętrz, który zaspokoi nawet najbardziej wygórowane oczekiwania turystów z różnych części Polski czy Europy. Hostele we Wrocławiu są doskonałym rozwiązaniem dla osób oszczędnych, poszukujących dobrej jakości i udogodnień. Tanie, a zarazem wygodne zakwaterowanie w pobliżu najważniejszych atrakcji Wrocławia jest niebagatelną konkurencją dla drogich butików hotelowych. Miejsca noclegowe w hostelu zapewniają dodatki, takie jak: czysta pościel,  ręczniki, żelazko, deska do prasowania, telewizor i dostęp do Wi-Fi oraz pełne wyposażenie części wspólnych – aneksu kuchennego czy łazienki z prysznicem. Polecamy skorzystanie z takiej oferty wszystkim tym, którzy myślą zarówno o wypoczynkowym, jak i biznesowym pobycie w tym mieście.