Hostel a Aparthostel - jak wybrać miejsce na nocleg

Hostel a aparthostel – jak wybrać miejsce na nocleg?

Szukając odpowiedniego noclegu we Wrocławiu, warto zapoznać się z ofertami różnych obiektów. W zależności od posiadanego budżetu, celu oraz długości pobytu w mieście, należy pomyśleć o obiekcie oferującym takie warunki, aby odpoczynek okazał się najbardziej komfortowy.

Obecnie dużą popularnością cieszą się hostele. Ta niedroga opcja swoją ceną przyciąga przede wszystkim studentów, uczniów oraz turystów stawiających na oszczędność. Z oferty może jednak skorzystać każdy – osoby podróżujące samotnie, z grupą znajomych lub z rodziną. Trzeba przy tym pamiętać, że hostele gwarantują zwykle tylko podstawowe usługi noclegowe. Ich zakres ogranicza się zatem do zapewnienia pobytu w pokojach wieloosobowych z ogólnodostępną łazienką i otwartym aneksem kuchennym, z których czasem korzysta nawet kilkunastu gości jednocześnie.

Bardziej wymagającym osobom, którym nie zawsze odpowiadają takie warunki, z pomocą przychodzą aparthostele, czyli kompleksy noclegowe urządzone na wzór dużych mieszkań. Posiadają od 2 do 6 pokoi jedno-, dwu- lub trzyosobowych. Goście mają dostęp do wspólnej łazienki (zwykle jedna łazienka przypada tylko na 2-3 pokoje), kuchni z pełnym wyposażeniem, balkonu oraz salonu. W tych najmniejszych aparthostelach, nocując z całą rodziną lub grupą znajomych, można mieć całą przestrzeń dla siebie – jakby prywatny apartament. Rozwiązanie świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku długich pobytów w mieście, jak i krótkich wypadów, obejmujących jeden lub kilka noclegów.

Hostel czy aparthostel – wady i zalety

Do zalet hosteli należy przede wszystkim niska cena oraz dogodna lokalizacja. Tego rodzaju obiekty położone są najczęściej blisko centrum miasta, uczelni wyższych, szkół, atrakcji turystycznych, a także punktów, w których odbywają się interesujące wydarzenia kulturalne. Wadę hosteli (przez niektórych uważaną za zaletę) stanowi konieczność nawiązywania kontaktu z innymi gośćmi, co może przekładać się na brak prywatności.

Osoby ceniące sobie intymność i poczucie komfortu, powinny zatem zdecydować się na rezerwację aparthostelu. Goście tego rodzaju przestrzeni chwalą rozwiązanie przede wszystkim za: cenę odzwierciedlającą oferowane usługi noclegowe, a także komfort i większą dostępność przestrzeni wspólnych dla wszystkich nocujących.